Naturalnie nad rzeką Wianki nad Wisłą

Naturalnie nad rzeką

Wianki nad Wisłą w Warszawie

Rekordowy upał, zwycięstwo polskiej drużyny piłki nożnej, dziesiątki tysięcy fanów polskiej muzyki na Podzamczu i purpurowy deszcz najpiękniejszych sztucznych ogni nad Wisłą - to wszystko przeżyliśmy wczoraj podczas 21. edycji Wianków nad Wisłą.

Takiej ilości głów przystrojonych w Wianki dawno nie widzieliśmy. Całe Podzamcze i bulwary wypełniły się publicznością, która po upalnym dniu przyszła świętować najkrótsza noc w roku. W ciągu dnia wszyscy chętni mogli przepłynąć na drugi brzeg Wisły tradycyjnymi, drewnianymi łodziami i spędzić czas na Plaży Rusałka, gdzie rozbiła się fisacka binduga. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się rejsy przepięknym, stylowym bocznokołowcem Gloria Mechanica, a także eleganckimi stateczkami pasażerskimi Kropka i Kreska. Zmęczeni po szukaniu kwiatu paproci, pleceniu wianków i tańcach na dechach, mogli odpocząć na kocach i w hamakach oraz skosztować przysmaków rożnych kuchni regionalnych, a nad Wisłą także ryb świeżo wędzonych i smażonych.

Wieczór przyniósł lekka ochłodę, ale na scenie i przed nią było bardzo gorąco. Fani polskich zespołów śpiewali razem z Kamp!, Lao Che i Mrozu ich największe przeboje, a Zbyszek Wodecki z Mitch & Mitch przenieśli nas w klimat beztroskiego lata. Spektakularnym zakończeniem imprezy był olśniewający pokaz sztucznych ogni, dynamiczny i niezwykle różnorodny w efekty. Na praskiej plaży pojawił się napis Wianki, a czerwone płynące po Wiśle wianki zachwyciły stutysięczna publiczność. 
Taka noc zdarza się tylko raz w roku!

Imprezę zorganizowała Stołeczna Estrada, Instytucja Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

21. edycja Wianków nad Wisłą odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerem wydarzenia było: Tyskie.

Patroni medialni: Radio Zet Gold, Gazeta Wyborcza.pl, Metrocafe.pl, Co Jest Grane24, Wp.pl oraz portal WawaLove.

Oficjalny profil Wianków nad Wisłą w Warszawie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/WiankiWarszawa