Warszawiacy olśnieni nowym pokazem w Multimedialnym Parku Fontann

POSŁUCHAJ JARRE’A, DORWIJ PLAŻOWEGO

1 maja wystartował Multimedialny Park  Fontann. W tym roku w wyjątkowej odsłonie – ścieżkę dźwiękową widowiska „Warszawskie syreny” tworzyła muzyka Jean Michel Jarre’a. Premierze towarzyszył zaskakujący miejski happening „Dorwij plażowego” – po warszawskich ulicach krążyły syrenki, szukając drogi nad Wisłę. Mieszkańcy Warszawy wykazali się wyjątkową czujnością!

Syrenki, czyli bohaterki pokazu w Multimedialnym Parku Fontann, postanowiły zasmakować życia w mieście. Ich towarzysze, zwani plażowymi, podróżowali z nimi przez Warszawę szukając drogi nad rzekę. Jak mozna było ich rozpoznać? Przemieszczali się retro samochodami marki Syrena i słuchali muzyki Jean Michel Jarre’a. Można było ich złapać na targach śniadaniowych, w popularnych warszawskich kawiarniach, m.in. na pl. Zbawiciela, Saskiej Kępie oraz Nowym Świecie. Po co? By zrobić sobie wspólne zdjęcie, udostępnić w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) z hasztagiem #zlapsyrenke i wygrać komplet płyt, oczywiście z muzyką Jean Michel Jarre’a. Plażowi w Syrenkach wyruszyli na stołeczne ulice w dwie soboty poprzedzające pokazy premierowe. 

Tegoroczna odsłona Multimedialnego Parku Fontann będzie naprawdę wyjątkowa, dlatego postanowiliśmy wciągnąć warszawiaków do wspólnej zabawy, zachęcić do wyprawy nad Wisłę – mówił Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. – Tereny nad rzeką to dziś jedna z najbardziej dynamicznie zmieniających się części Warszawy, a dzięki działającemu od sześciu lat Multimedialnemu Parkowi Fontann współtworzymy atmosferę tego miejsca, sprawiamy, że mieszkańcy stolicy na nowo okryli i pokochali Wisłę. W planach mamy otwarcie kawiarni artystycznej działającej tuż obok Parku Fontann, a w wakacje ponownie zorganizujemy dancingi pod gwiazdami cieszące się w ubiegłym sezonie wielkim zainteresowaniem warszawiaków.

Multimedialne widowisko „Warszawskie syreny” z muzyką Jean Michel Jarre’a oraz animacjami Pawła Piotra Przybyła i efektami wodnymi i laserowymi Łukasza Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE). Warstwa wizualna w połączeniu z muzyką Jarre’a stworzyły niezapomniane widowisko.

Pokazy można było oglądać przez całe lato.

Kalendarz pokazów „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann:

Pokazy premierowe: 1, 2, 3 maja, godz. 21.30

Kolejne weekendy majowe, czerwcowe, lipcowe, sierpniowe: piątek-sobota, godz. 21.30

Weekendy wrześniowe: piątek-sobota, godz. 21