POTAŃCÓWKI PRZY FONTANNIE

Podzamcze przy Multimedialnym Parku Fontann

1 – 23 lipca 2016

W każdy piątek (19:00 – 22:30) i sobotę (18:00-22:30)

Lipiec na Podzamczu przeminął tanecznym krokiem. Stołeczna Estrada po sukcesie ubiegłorocznego Dancingu 60-lecia po raz kolejny zaprosiła warszawiaków do tańca, tym razem cyklem: POTAŃCÓWKI PRZY FONTANNIE. 

W każdy piątek i sobotę porywali nas w tany niezwykli muzycy prezentując klimaty niezapomnianych warszawskich szlagierów, funku, jazzu, retro popu, big beat’u, bossanovy i tanga. Nie zabrakło także dj’skich setów ze współczesną muzyką taneczną oraz wytrawnych tancerzy, którzy uczyli kroków wszystkich pasjonatów tańca. 

„W sobotę podczas 21. edycji Wianków nad Wisłą zainaugurowaliśmy kolejny sezon potańcówek w Multimedialnym Parku Fontann” – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady. „Pragniemy ponownie przywrócić czar potańcówek na dechach i przypomnieć mieszkańcom, że Warszawa jako jedno z niewielu miast może poszczycić się wspaniałym lokalnym folklorem muzycznym. Zaplanowany przez nas program jest bardzo różnorodny ale na pewno nie zabraknie w nim klimatów muzycznych Czerniakowa i Starej Pragi.”

Specjalnie zaprojektowany drewniany podest oraz scena stanęły w samym sercu Podzamcza tak, by jak najlepiej korespondowały z tym wyjątkowym na mapie miasta miejscem. Od kilku już lat Multimedialny Park Fontann stanowi dla warszawiaków i gości stolicy źródło relaksu i ukojenia oraz niezwykłych wrażeń zapewnianych przez cotygodniowe multimedialne show „Warszawskie Syreny”. 


PROGRAM POTAŃCÓWEK: 

1 lipca /19.00-22.30/
MICHAŁ FOGG, TOMASZ KONCA

"WIECZOREK PRZY MIKROFONIE" - "Warszawa da się lubić - uroki i nieco ciemniejsze strony Syreniego Grodu w piosence", to audycja na żywo poświęcona historii polskiej muzyki rozrywkowej - retro. Zapomniane szlagiery przeplatane komentarzem prowadzących.

Do wspólnej zabawy zaprosili tancerze z grupy Grzegorza Ajdackiego – Stowarzyszenie „Dom Tańca”.

2 lipca /18.00-22.30/
KOVALCZYK FUNKyJAZZ LIVE /WIECZÓR FUNKY & JAZZ / DJ WARSON

Pełen charyzmy i emocji występ KOVALCZYKA z projektem KOVALCZYK FUNKyJAZZ LIVE, który był dopełniony, jak zawsze, znakomitym kontaktem wokalisty z publicznością, a do tego świeża i wyjątkowo brzmiąca mieszanka gatunków funky & jazz, wpisały się w gust zarówno szerokiej, jak i bardzo wymagającej publiczności. 

DJ WARSON entuzjasta funku i disco, jako producent inspiruje się muzyką z lat 70\80 co słychać w każdym jego utworze i widać na parkiecie pełnym, roztańczonych ludzi.

Wieczorowi w rytmie jazzu i funku towarzyszył energetyczny zespół taneczny Warszawski Funk. 

8  lipca /19.00-22.30/
BARDOTKA TRIO/WIECZÓR WARSZAWSKI / DJ BOOGIE

Bardotka Trio nazwane zostało „polskimi The Puppini Sisters“. Mają własny charakter,  a wykonywana przez nie muzyka to nie tylko nastrojowy swing ale przede wszystkim wybuchowa mieszanka łobuzerskich dźwięków - przez retro pop, big beat, bossanovę i tango po takie muzyczne miszmasze jak vintage country.

DJ BOOGIE na stałe wpisany jest w klubową mapę Polski, rozgrzewając parkiety w takich miejscach, jak warszawskie Platinium, luksusowy The Eve, Mono Bar, Capitol, bydgoski Moralist, sopockie Ego, Czekolada oraz sławny helski Solar Beach Bar

Tego wieczoru ponownie spotkaliśmy się z tancerzami  Warszawskiego Funku.

9 lipca /18.00-22.30/
CZESS BAND / DJ SPARKY

CZESS BAND Warszawska kapela grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Zespół przypomniał, że muzyka warszawska to muzyka wielu wpływów światowych i że stolica zawsze na te wpływy była otwarta. Daleko nie szukając - np. apaszowskie tango ma swe korzenie w Argentynie, a polka galopka pochodzi z Czech.

DJ SPARKY podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu.

Tego wieczoru parkietem zawładnęęli tancerze z formacji Shim Sham

15 lipca /19.00-22.30/
MICHAŁ FOGG, TOMASZ KONCA

"WIECZOREK PRZY MIKROFONIE"
"Szlagiery i kariery - historia polskiej muzyki rozrywkowej od jej narodzin do czasów dzisiejszych". Te melodie i ten klimat jest cały czas obecny w sercach słuchaczy - trzeba go tylko ożywić i to właśnie robimy najlepiej. Pozwalamy wspominać i powracać do tych wspaniałych lat ale nie tylko również młodzi odbiorcy znajdują w naszych audycjach wiele ciekawych inspiracji.

Tancerze z grupy Grzegorza Ajdackiego – Stowarzyszenie „Dom Tańca” ponownie uczyli nas kroków tradycyjnych tańców warszawskich. 

16 lipca /18.00-22.30/
WARSZAWSKI KWARTET SENTYMENTALNY / DJ KOZAK Z WŁASNEJ WOLI  

To żywy folklor miejski w wykonaniu młodych fascynatów dawnej muzyki wielkich miast (i nie tylko). Piosenki z repertuaru grupy to utwory przedwojennych teatrów, podwórzowe ballady i kuplety warszawskiego i lwowskiego międzywojnia oraz kompozycje współczesnych twórców inspirujących się folklorem miejskim, jak również polskie melodie tradycyjne.

DJ Kozak z własnej Woli- Członek kolektywu „Panowie z Twardej”, gdzie operując konsoletą, wydobywa niepowtarzalne brzmienia i nadaje każdej imprezie unikalnego klimatu. Mocno związany z folklorem warszawskim, którego jest znawcą i miłośnikiem.

Tego wieczoru ponownie towarzyszyło nam stowarzyszenie „Dom Tańca”.

22 lipca /19.00-22.30/
STASIEK WIELANEK I KAPELA WARSZAWSKA / DJ PAN FOGG

Od 1970 roku przez trzynaście lat kierował Kapelą Czerniakowską zespołem, który założył i był jej liderem. To dzięki niemu piosenka warszawska zdobyła sobie miejsce na najlepszych estradach. Kapela Czerniakowska stanęła w jednym rzędzie z wybitnymi wykonawcami lat siedemdziesiątych. Naturalnym kontynuatorem tej spuścizny jest Kapela Warszawska, którą Stasiek Wielanek założył w 1985 roku. W jej repertuarze znajdziemy również piosenki warszawskich przedmieść, ale nie tylko. Na kilkunastu płytach CD i niezliczonych ilościach kaset są też piosenki lwowskie, legionowe, żydowskie, biesiadne oraz kolędy.

DJ Pan Fogg
Michał Fogg, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im.  Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmującej się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Tego wieczoru do tańca porwał nas zespół taneczny Shim Sham. 

23 lipca /18.00-22.30/
THE WARSAW DIXIELANDERS / DJ SPARKY

THE WARSAW DIXIELANDERS - na ich repertuar składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego.

DJ SPARKY podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu.

Zespół taneczny Shim Sham ponownie królował na parkiecie!

Program miał przerwę na czas trwania pokazu fontann w godz. 21:30 – 22:00

 

Więcej informacji na: facebook.com/multimedialnyparkfontann

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/264621723900545/


Wstęp na potańcówki jest bezpłatny.