Dla dzieci Dla dzieci

Archiwum 2011Warszawa Dzieciom

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja, aby dostarczyć najmłodszym niezapomnianych wrażeń, dlatego Stołeczna Estrada przygotowuje mnóstwo atrakcji w ramach imprezy Warszawa Dzieciom.
29 maja w Parku Agrykola i w Łazienkach Królewskich każde dziecko w dowolnym wieku znajdzie coś dla siebie. Nie będzie ani chwili na nudę.

Na terenie Agrykoli pojawią się: Baśniowa kraina przygód, miasteczko sportowe i rowerowe, Hula Kula, miasteczko Star Wars, zajęcia plastyczne i wiele innych. Będzie także możliwość zdobycia nagród w licznych konkursach przygotowanych na poszczególnych stoiskach.

Wystawa
Ponadto na terenie imprezy odbędzie się wystawa prac wyróżnionych w dzielnicowych przeglądach plastycznych I Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej. Na wystawę składają się prace z konkursów: „Moja Warszawa"- organizator: Szkoła Podstawowa Nr 86 w Wawrze, „Mój dzień w dawnej Woli”- organizator: Muzeum Woli - oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, „Jesteś piękna, bo moja - Warszawo"- organizator: Zespół Szkół Fototechnicznych na Woli „Parki i Skwery Warszawy” – organizator: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.


W Łazienkach Królewskich w Teatrze na wyspie będzie można zobaczyć spektakl; „Czerwony Kapturek”(godz. 12), występ zespołu sygnalistów myśliwskich „Akord”(godz.15) oraz musical „Romeo i Julia”(godz. 16).

Impreza Warszawa Dzieciom odbędzie się 29.05.2011, godz. 11 – 19 w Parku Agrykola oraz Łazienkach Królewskich w Warszawie

 


 
Inauguracja akcji Lato w Mieście

Miejsce: Park Agrykola
Data rozpoczęcia: 2011-06-28
Godzina rozpoczęcia: 10:00


Stołeczna Estrada wraz z Biurem Sportu i Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy zaprasza wszystkie dzieci na imprezę inaugurującą akcję Lato w Mieście. Festyn odbędzie się na terenie Parku Agrykola, na boisku sportowym przy ulicy Myśliwieckiej.

Już od godziny 10 na młodych warszawiaków czekać będzie mnóstwo atrakcji. Do miasteczka sportowego zaprosi TKKF. Będzie można skakać na dmuchawcach, wspinać się na ściance, grać w tenisa stołowego i piłkarzyki. W kawiarence internetowej przygotowanej przez Sieicaki.pl dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu i zdobędą wspaniałe nagrody.

Na scenie zaprezentujemy projekt zorganizowany we współpracy z Fundacją Ogrody Muzyczne pod tytułem „Zatańczmy razem latem”. Autorką projektu jest Bożena Kociołkowska – eks prima balerina Teatru Wielkiego, dyrektor szkół baletowych, organizatorka Festiwalu Dance of the World. Występy debiutujących w tym wydarzeniu małych tancerzy, wzbogacą występy dziecięcych grup tanecznych, które zdobywały czołowe miejsca oraz wyróżnienia na różnych festiwalach i przeglądach w roku 2011 w Warszawie.

Dodatkowo na scenie wystąpią raperzy z zespołu „W Dobrym Świecie” oraz grupa Star Wars Artistic Team, która w swoim pokazie zaprezentuje postacie z Gwiezdnych Wojen. Wszystkie atrakcje na scenie będą przeplatane konkursami, które poprowadzi Maciej Gąsiorek – aktor znany dzieciom z programu telewizyjnego Budzik.Inauguracja Akcji Zima w Mieście

Miejsce: Arena-Ursynów
Data rozpoczęcia: 2010-02-14
Godzina rozpoczęcia: 10:00

Akcję Zima w Mieście, podobnie jak w zeszłym roku, rozpoczniemy Wielkim Balem Karnawałowym dla dzieci. Huczna zabawa odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów w dniu Świętego Walentego – 14 lutego 2011.

Jak na prawdziwy bal przystało nie zabraknie tańca, śpiewu i konkursów, a przede wszystkim wyboru Króla i Królowej Balu. Nie można zapomnieć o karnawałowych przebraniach. Gorąco zachęcamy do przygotowania strojów specjalnie na tę okazję. Na wszystkich, którzy nie zdążą przygotować stroju w domu, czekać będą kolorowe maski, czapeczki i inne bajkowe gadżety. Dodatkowo można liczyć na znakomitych charakteryzatorów, którzy specjalnymi farbkami zmienią wszystkich chętnych w dowolnie wybraną postać lub zwierzątko.

Oprócz tego zapewnimy młodej publiczności zabawy sportowe i rekreacyjne, jak: wyścig trzy nogi, wyścigi na piłkach z rogami, wyścigi na 5-osobowych rurach, wyścigi na dmuchanych koniach, nauka chodzenia na szczudłach, łapanie baniek mydlanych, trampolina czy kulobańki – te atrakcje zapewnią animatorzy z Teatru Puszka.

Nieco starsi będą mieli możliwość wypróbowania najnowszych gier planszowych, a także rozegrania emocjonujących rozgrywek i zgarnięcia fantastycznych nagród. Nie lada gratka czeka miłośników Gwiezdnych Wojen – to dla nich Star Wars Artistic Team zaprezentuje sztukę walki na miecze świetlne, poprowadzi szkolenie padawanów, oraz wiele konkursów.

Dla młodszej publiczności przygotowaliśmy super pokazy Klauna Kluseczki, który żonglując i pokazując akrobacje poprowadzi konkursy dla najmłodszych. Odbędą się również warsztaty plastyczne prowadzone przez Kluby Mam.

Bal poprowadzą dobrze znani naszej młodej publiczności Aleksandra Kostka i Piotr Dzięcielski, którzy dzięki swoim wybitnym talentom wprowadzą wszystkich w karnawałowo – walentynkowy nastrój.Finał Akcji Zima w Mieście

Miejsce: Sala Kongresowa PKiN
Data rozpoczęcia: 2011-02-25

W tym roku na zakończenie ferii zaprosimy młodych widzów na musical „Romeo i Julia”, którego premiera odbędzie się 25 lutego w Saki Kongresowej PKiN.

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej już po raz ósmy realizuje projekt Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych (FOSA). W tym roku, warszawskiej młodzieży, która w ferie zimowe pozostaje w mieście, proponujemy wspólną pracę nad przygotowaniem musicalu pt. „ Romeo i Julia” opartej na sztuce W. Szekspira.

Uwierz w siebie! Każdy, kto zgłosi swój udział wystąpi w przygotowywanym widowisku, bez względu na poziom umiejętności. Pomogą Ci w tym warsztaty artystyczne, podczas których nauczysz się nowych rzeczy lub podniesiesz swoje umiejętności pod kierunkiem aktorów, wokalistów, choreografów, muzyków.