Dla dzieci Dla dzieci

Archiwum 2010Finał Akcji Lato w Mieście

Miejsce: Park Agrykola
Godzina rozpoczęcia: 11:00

W piątek 20 sierpnia na warszawskiej Agrykoli rozpocznie się finał wakacyjnej akcji „Lato w Mieście”. Jak w roku ubiegłym występy uczestników urozmaicą pokazy możliwości sprawnościowych i technicznych służb bezpieczeństwa oraz wieczorny koncert „Rockowy Finał Lata”, w którym wystąpią zespoły: IRA, Rock Loves Chopin 2 oraz Chemia.

Występy uczestników akcji będą odbywać się równolegle z atrakcjami przygotowanymi w ramach programu „Bądź bezpieczny w mieście”, realizowanego przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Piknik odbędzie się w godzinach 11-17.Inauguracja Lata w Mieście- Magiczny Labirynt czyli Podróż w czazie z wyobraźnią

Tym razem zaprosimy dzieci do udziału w intrygującym, interdyscyplinarnym wydarzeniu. Zabawa, od początku do końca będzie miała charakter tajemniczej, przygodowej gry. W swoim założeniu ma opierać się o zasadę labiryntu, przestrzeni w której można odwiedzić określoną ilość wykreowanych miejsc, zdobywać punkty za konkretne zadania, a w rezultacie po przejściu całości otrzymać nagrodę.

Wejść do Labiryntu będzie kilka, tak aby jak najwięcej dzieci mogło jednocześnie rozpocząć podróż po labiryncie i brać udział w rozmaitych konkursach i konkurencjach, które będą nieodłącznym elementem każdej z „Krain”.

Krainy Magicznego Labiryntu:
• Kraina prehistorii
• Kraina starożytnych wykopalisk
• Kraina rycerzy
• Kraina starego miasteczka
• Kraina Pana Artysty
• Kraina Gwiezdnego miasteczka

Poza magicznym labiryntem czeka na dzieci miasteczko sportowe TKKF a w nim jak zwykle: dmuchańce, piłkarzyki, ścianka wspinaczkowa, bungee-trampolina, tenis stołowy.

Zapraszamy również do miasteczka Sieciaków, w którym animatorzy zaprezentują młodym internautom jak wykorzystywać Internet do świetnej zabawy.

Młodzi internauci biorąc udział w zajęciach proponowanych w ramach pikniku zdobywają wiedzę o bezpiecznym Internecie oraz „Bajty” – sieciakową walutę, którą następnie w „Centrum Wydawania Nagród” wymieniają na nagrody: gry, programy antywirusowe, kubki, smycze, podkładki, gazetki dziecięce z gadżetami itp.

Impreza odbędzie się w godzinach 11.00-14.00

 Warszawa Dzieciom

Miejsce: Park Agrykola / Muzeum Łazienki Królewskie
Data rozpoczęcia: 2010-05-30
Godzina rozpoczęcia: 11:00

Zbliża się najważniejszy dzień dla wszystkich dzieci – Dzień Dziecka. Stołeczna Estrada jak zwykle nie zapomina o najmłodszych uczestnikach warszawskich imprez i przygotowuje całodniowy festyn „Warszawa Dzieciom”.
30 maja (niedziela) w godzinach 11-19 na terenie Agrykoli oraz w Łazienkach Królewskich czekać będzie na dzieci i ich rodziców mnóstwo atrakcji przygotowanych przez wiele instytucji.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00.
Każdy kto zdecyduje się w tym dniu spędzieć czas na imprezie „Warszawa Dzieciom” znajdzie coś interesującego dla siebie. Na terenie Agrykoli pojawią się: miasteczko sportowe i rowerowe, miasteczko ruchu drogowego, konne przejażdżki na koniach policyjnych i kucykach, Hula Kula, miasteczko Star Wars i zajęcia plastyczne. Będzie także możliwość zdobycia nagród w licznych konkursach przygotowanych na poszczególnych stoiskach.Inauguracja Akcji Zima w Mieście

Miejsce: Arena - Ursynów
Data rozpoczęcia: 2010-02-01
Godzina rozpoczęcia: 11:00

W tym roku na inaugurację akcji zaprosimy dzieci do hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów gdzie odbędzie się Wielki Bal Karnawałowy dla Dzieci.

Jak na prawdziwy bal przystało będzie to impreza taneczna. Animatorzy będą układać choreografię razem z dziećmi a tło muzyczne zapewni profesjonalny DJ. Najlepsi tancerze biorący udział w konkursie tańca zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami, zostaną również wybrani Król i Królowa Balu.

Dla tych, którzy preferują inne formy rozrywki mamy wiele innych zabaw i konkursów. Dzieci będą mogły samodzielnie stworzyć swoje stroje lub maski i wcielić się w swoją ulubioną postać.
Oprócz tego zapewnimy młodej publiczności zabawy sportowe i rekreacyjne, jak: wyścig trzy nogi, wyścigi na piłkach z rogami, wyścigi na 5-osobowych rurach, wyścigi na dmuchanych koniach, nauka chodzenia na szczudłach, łapanie baniek mydlanych, trampolina czy kulobańki.

Główną atrakcją balu będzie "Show The Jacksons" polski show musicalowy poświęcony Michaelowi Jacksonowi. W projekcie wystąpią: Ola Szwed, Karolina Nowakowska, Patrycja Kazadi, Artur Chamski i Nick Sinclair. Show wypełniają największe przeboje Michaela Jacksona i Jackson 5. Młode gwiazdy wykonają m.in.: ABC, Can You Feel It, I Want You Back, Billie Jean, Dirty Diana czy Liberian Girl.Finał Akcji Zima w Mieście

Miejsce: Sala Kongresowa PKiN
Data rozpoczęcia: 2010-02-12
Godzina rozpoczęcia: 13:00


FOSA – Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne to szeroko zakrojony projekt teatralny przeznaczony dla młodzieży warszawskiej, która zostaje w domu podczas ferii zimowych. Od siedmiu lat Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej przygotowuje go we współpracy ze Stołeczną Estradą oraz aktywnymi zawodowo artystami prowadzącymi warsztaty i próby z młodymi ludźmi.

Efektem finalnym warsztatów FOSA jest widowisko muzyczne, którego premiera odbywa się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki na zakończenie ferii. Do tej pory wystawiliśmy spektakle oparte na motywach znanych dzieł literackich, między innymi: „Pinokio”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Alicja w Krainie Czarów”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. W tym roku rozpoczynamy produkcję musicali młodzieżowych dedykowaną naszemu miastu. Autorem wszystkich realizacji FOSY jest Cezary Domagała, reżyser, autor scenariuszy i tekstów piosenek.

W tym roku zobaczymy musical warszawski pod tytułem „Warszawski sen”. Bohaterami musicalu będą młodzi mieszkańcy stolicy, ze swoimi marzeniami, problemami, radościami, którzy opowiedzą o sobie i o Warszawie. Przedstawimy Stolicę jako miasto nowoczesne, kultywujące historię i tradycję, miasto wielokulturowe.

Scenariusz i reżyseria: Cezary Domagała
Opracowanie muzyczne: Tomasz Bajerski
Scenografia: Ewa Łaniecka
Kostiumy: Gabryella Miłowska-Moląg
Choreografia: Marta Domagała