EKOPIKNIK 2018

Przez cały weekend, 8 i 9 września, od g. 10 do 18, na terenie Multimedialnego Parku Fontann, w ramach wydarzenia Europa zmienia Metropolię Warszawską, potrwa plenerowy, ekologiczny piknik. Wśród wielu atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie – w planach są liczne warsztaty, konkursy, koncerty i potańcówka. Wstęp wolny.

W tym roku myślą przewodnią EkoPikniku jest hasło „daj drugie życie starym rzeczom”.
Ta idea przyświeca warsztatom renowacji mebli, kompostowania, krawieckim, tworzenia zabawek i wielu innym, na które serdecznie zapraszamy.

W ramach akcji „Wiem, co jem” najmłodsi, pod okiem instruktorów z Little Chef, nauczą się przygotowywać drugie śniadanie do szkoły, a dorośli podszkolą umiejętności kiszenia i marynowania wraz z Marylą Musidłowską, autorką programu „Spiżarnia Maryli”.

Stowarzyszenie „Na nowo śmieci” oraz ZERO WASTE Polska pokażą, jak zminimalizować ilość odpadów, a tym, które powstały, dać drugie życie.

W ramach EkoPikniku, w związku z realizacją europejskiego programu Urbanrec – finansowanego z programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont 2020”, odbędzie się również wielkoformatowa plenerowa gra edukacyjna. Na każdego z uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody.

Poza wymienionymi atrakcjami na najmłodszych czeka jeszcze projekt muzyczno-teatralny Dźwiękowy Plac Zabaw – koncert muzyki improwizowanej o charakterze happeningu, realizowany przez kolektyw artystyczny "nowy+eren.

W Strefie Blogera będzie można spotkać m.in. Majsterki, MeadLadies, Julię Wizowską („Na nowo śmieci”), które poprowadzą warsztaty.

Ponadto, w ramach akcji Adoptuj Warszawiaka, na terenie wydarzenia będą obecni wolontariusze z psiakami ze Schroniska na Paluchu. Schronisko przeprowadzi również quiz z nagrodami „Zwierzozagadka”.


REGULAMIN EKOPIKNIKU