Festiwal Europejski

Festiwal Europejski - obchody 15-lecia Polski w UE

Festiwal Europejski - warszawskie obchody 15-lecia przystąpienia Polski do UE

Majówkę w Warszawie rozpoczął Festiwal Europejski.

1 maja na Krakowskim Przedmieściu usłyszeliśmy znany europejski repertuar. Na scenie przy ul. Tokarzewskiego pojawili m.in. artyści z Polski, Grecji i Niemiec. Chętni mogli nauczyć się podstaw europejskich tańców – mazura, polki, paso doble, zorby, kankana, itd.

Z balkonu Hotelu Bristol artyści operowi mistrzowsko wyśpiewali m.in. Odę do radości.

Oprócz strawy duchowej na uczestników Festiwalu czekał również wybór dań z kuchni całej Europy. Do żurku, chłodnika litewskiego, czeskiej zupy czosnkowej, joty i węgierskiego gulaszu warszawiacy zasiedli przy wspólnym, 28-metrowym stole.

Najmłodsi odnaleźli mnóstwo okazji do zabawy przy skwerze Hoovera – m.in. ekologiczne warsztaty plastyczne, integracyjne wielopokoleniowe gry, warsztaty budowania charakterystycznych europejskich budowli i bajki narodowe.

Na całym Krakowskim Przedmieściu można było spotkać orkiestry dęte, teatry uliczne oraz barwny korowód „Ody do radości” – tancerzy, animatorów, muzyków i mieszkańców Stolicy.

Do współpracy przy wydarzeniu zostały zaproszone spółki miejskie oraz instytucje, które mają istotny wpływ na rozwój Miasta. W swojej strefie, ulokowanej w okolicy kościoła św. Anny, pokazały swój dorobek i rozwój w ciągu ostatnich 15-stu lat.

Festiwal zakończył wyjątkowy koncertem z udziałem gwiazd polskiej estrady oraz wspólnym śpiewaniem. Na scenie w Multimedialnym Parku Fontann pojawi się Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz Kayah, Natalia Nykiel, Stanisław Soyka i artyści operowi.