Muzyka dla Medyka – akcja przed Szpitalem Bielańskim

W piątkowe przedpołudnie (22 maja o 11.30) na dziedzińcu Szpitala Bielańskiego odbył się wyjątkowy występ zorganizowany przez Stołeczną Estradę „Muzyka dla Medyka”.

Pod oknami warszawskiego szpitala można było usłyszeć słynną arię z opery „Turandot” Pucciniego „Nessun Dorma”.
Wykonawcy symbolicznie wyrazili wdzięczność i uznanie dla pracowników wszystkich placówek medycznych, w których toczy się walka o nasze życie i zdrowie.

Szpital Bielański jest największym szpitalem samorządu warszawskiego. Organizatorzy uznali, że to najlepsze miejsce do przeprowadzenia akcji skierowanej do personelu medycznego.

„ – Chcemy tylko na chwilę, na kilka minut, zwrócić uwagę personelu medycznego i przekazać dobrą energię płynącą z pięknej muzyki. Może uda się nam zostawić tu odrobinę radości i dobrych wspomnień. Wiemy, że padło już wiele słów podziękowań dla personelu medycznego, ale w obecnej sytuacji wyrazów uznania nigdy za wiele”– mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

„Przed oknami szpitala wystąpił Leszek Świdziński – tenor, solista Polskiej Opery Królewskiej. Ma piękny głos liryczny, ale jest też śpiewakiem obdarzonym wielką charyzmą. Śpiewa całym sobą, angażuje się z wielką mocą w wykonywaną arię operową. Tu wystąpił w dosyć nietypowych okolicznościach, a jego śpiew wzbudził żywe reakcje zaskoczonej publiczności. Były owacje, uśmiechy, a nawet łzy wzruszenia” – dodaje dyr. Matusiak.

Soliście towarzyszyli członkowie chóru ,,Medicantus” Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie pod kierownictwem Beaty Herman. To śpiewający lekarze, którzy przyłączyli się do akcji Stołecznej Estrady.

Spontaniczny happening artystów spotkał się z owacyjnym przyjęciem personelu medycznego. Wszyscy obecni w szpitalu wysłuchali arii operowej, która niesie niezwykłe przesłanie „Vincero!”, czyli „Zwyciężymy!”.

Organizator: Stołeczna Estrada