Noc muzeów

Nocny koncert

Jedną z atrakcji tegorocznej Nocy Muzeów w Łazienkach Królewskich będzie koncert polskiej gwiazdy jazzu, Marcina Wasilewskiego Trio. Zespół wystąpi 18 maja 2019 r. o godz. 22.00 pod Pomnikiem Chopina.

Marcin Wasilewski Trio od lat uznawany jest przez międzynarodowych krytyków za jedną z najwybitniejszych i najbardziej unikalnych formacji jazzowych swojego pokolenia, ciesząc się jednocześnie uznaniem fanów jazzu na całym świecie.

Lider tria, Marcin Wasilewski, podziwiany jest przez publiczność za niezwykłą świadomość muzyczną i dbałość o dźwięk oraz ogromny talent w kreowaniu dramaturgii swoich kompozycji.

Członkowie zespołu współpracowali, jako trio lub osobno, z największymi nazwiskami w jazzie, takimi jak: Charles Lloyd, Al Foster, Branford Marsalis, Jan Garbarek, Joe Lovano, Gianluigi Trovesi, Nils Petter Molvær, John Surman, Louis Sclavis, Bernt Rosengren, Dino Saluzzi, Bobo Stenson, Anders Jormin, Manu Katché i Jon Christensen.

Koncert Marcina Wasilewskiego Trio poprzedzi krótki recital Aleksandry Świgut, który rozpocznie się o godz. 21.30. Utalentowana pianistki młodego pokolenia jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, w tym m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (III nagroda, Warszawa 2008), New Orleans International Piano Competition (II nagroda, Nowy Orlean 2009), Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów (II nagroda, dwie nagrody specjalne, Niemcy 2010) oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Enschede (II miejsce, nagroda specjalna, Holandia 2010). Koncertowała w wielu miastach Polski, w Niemczech, na Ukrainie oraz w Kanadzie.

Pełne informacje o Nocy Muzeów w Warszawie:
www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/