Potańcówki przy Fontannie 2018

Piosenki Mieczysława Fogga i nie tylko

Początek wakacji w Multimedialnym Parku Fontann zapowiada się bardzo tanecznie. Stołeczna Estrada już od kilku lat zaprasza warszawiaków do tańca. W tym roku czeka na Was kilka muzycznych niespodzianek.

W pięć letnich, sobotnich wieczorów porwą nas do tańca muzycy, którzy w trakcie koncertów na żywo zaprezentują klimaty niezapomnianych warszawskich szlagierów. Nie zabraknie też okazji do tańca dla miłośników anti-age music, folku, popu czy uwielbianego przez wszystkich rock’n’roll’a. Publiczność rozgrzeją również DJ-e, a profesjonalni tancerze nauczą kroków i zachęcą do wspólnej zabawy nawet nieczęstych bywalców parkietu.

Drewniany podest oraz scena stanęły już w samym sercu Podzamcza, gdzie czekają na sobotni wieczór. W Multimedialnym Parku Fontann na pewno nie musimy martwić się o frekwencję. Od wielu lat jest to dla warszawiaków i gości stolicy źródło relaksu i ukojenia oraz niezwykłych wrażeń zapewnianych przez cotygodniowe multimedialne show, w tym roku pt. „Książę Niedźwiedź”. Widzowie spektaklu z chęcią korzystają również z muzycznego repertuaru Potańcówek przy Fontannie.

Program będzie miał przerwę na czas trwania pokazu fontann w godz. 21:30 – 22:00.

Wstęp na Potańcówki jest bezpłatny.

Sponsor: MPWiK
Patron medialny: Radio ZET

30 czerwca i 14 lipca /19:00 DJ MICHAŁ FOGG

Patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmującej się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Współwydawca płyt Cafe Fogg. Jako animator i DJ przedstawia polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenie. Kolekcjoner płyt. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”.

30 czerwca / 20:30 ,,Cytując Fogga” Mateusz Krautwurst in Quintet

Koncert poświęcony jest muzyce Mieczysława Fogga, jazzowej harmonii, pięknym melodiom oraz polskiemu językowi o wyrafinowanym smaku. Nie zabraknie na nim niezwykłego humoru takich utworów jak ,,Ty masz dla mnie coś" czy ,,Cztery Nogi", lecz też ponadczasowej ,,Piosenki nieaktualnej", ,,Tango Milonga" i ,,Tej Ostatniej Niedzieli". Najpiękniejsze polskie ballady czasów Mieczysława Fogga, czyli ,,Siedem Czerwonych Róż", ,,Bluzeczka Zamszowa" czy ,,Odpukaj Pan" zabrzmią akustycznie i wyjątkowo, dzięki wspaniałym muzykom, którzy współpracują z Mateuszem Krautwurstem, a zawsze prezentują najwyższy kunszt wykonawczy oraz muzyczną wyobraźnię.

7 lipca / 19:00 HAMAK BAND

,,Ludzie przestają się bawić nie dlatego, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić”. Tę maksymę autorstwa pisarza Marka Twain’a przekazują nam w postaci muzyki czterej panowie z HAMAK BAND. Tworzą oni nowy rodzaj piosenki oraz styl życia anti-age music, czyli mix każdego gatunku muzycznego, kierowany w stronę dobrej zabawy i poszanowania bliźnich.

7 lipca / 20:30 Zee Krayski

Urodzony w Sheffield (północna Anglia) w polskiej rodzinie. Piosenkarz, autor tekstów i muzyki, gitarzysta i producent. Pisze i nagrywa również dla innych artystów i dla filmu. Dysponuje rzadkim, charakterystycznym głosem o skali 5 oktaw. Ma na koncie kilkaset koncertów w całej Europie, od małych scen klubowych po wielkie masowe imprezy muzyczne. Zee przeplata angielską rzeczywistość z polskimi marzeniami. Pragnie koncertować w Polsce częściej niż do tej pory. Smile oraz Scream to najnowsze single Krayskiego promujące jego twórczość w kraju jego rodziców.

14 lipca / 20:30 Czessband

Warszawska kapela, grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Zespół powstał z miłości muzyków do instrumentów akustycznych, w tym tak ciekawych i rzadkich w Polsce, jak lira korbowa, gitara rezofoniczna czy gitara Maccaferri. Artyści czerpią z wszelkich gatunków m.in. z Bałkanów piękne melodie, z Węgier przytup, z Bliskiego Wschodu orientalne, zakręcone tematy, a z Warszawy - energię życiową, tradycję inspirowania się muzyką świata oraz bogactwo pięknych, warszawskich szlagierów.

21 lipca / 19:00 DJ Tomek Konca

Muzyk, dziennikarz i promotor muzyczny. W 2007 został laureatem nagrody Złotego Liścia Retro za płytę ,,Fogga Ragga” nagraną z grupą Cinq G z nowatorskimi coverami piosenek Mieczysława Fogga. Prowadził autorski muzyczny program w Radiostacji, Polskim Radiu Bis i Czwórce. Jest założycielem grup Transmisja, Cinq G, Warsaw Ska Orchestra. Od 1998 aktywnie działa jako DJ, grając w najbardziej renomowanych warszawskich klubach i na eventach w całej Polsce.

21 lipca / 20:30 WoWaKinTrio

Artyści specjalizują się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością oraz brawurą wykonawczą. Na scenie prowadzą muzyczny dialog, uwodząc tym samym publiczność naturalnością i szczerością przekazu. Ich koncerty, są swego rodzaju zaproszeniem do szalonego wirowania w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków. W 2017r. WoWaKin Trio wydało swój debiutancki album ,,Kraj za miastem”.

28 lipca / 19:00 DJ Burn Reynoldz

Prowadził audycje „Fusion” na falach Jazz Radia, obecnie można go usłyszeć co niedziela na antenie radia Roxy. Wraz z Soul Service jest pomysłodawcą serii wydawniczej ,,Polish Funk” (1-4), ,,Why Not Samba”, ,,Off Season” oraz ,,Strange Weekend”, która prezentuje mało znane utwory z archiwów polskiej fonografii. Płyty ukazały się nakładem wytwórni Polskie Nagrania i zbierają pozytywne recenzje na całym świecie

28 lipca / 20:30 Tęgie chłopy

Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel ogrywających dawniej wesela i wiejskie zabawy w okolicach Łagowa i Opatowa. Jak twierdzą muzycy, chcą grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił” – jak to się zdarzało na zabawach ogrywanych przez słynną kapelę braci Witkowskich. W podnoszeniu sufitu wydatnie pomaga obecność mocnej sekcji dętej – trąbki, klarnetu i tuby. Tęgie Chłopy wydały dotychczas dwie płyty: Dansing i Wesele!

REGULAMIN POTAŃCÓWEK PRZY FONTANNIE