Powitanie lata 2020

0:00 / 0:00

Mieszkańcy Warszawy od 25 lat razem witali lato, kultywując świętojańskie tradycje i uczestnicząc w spektakularnych koncertach, bijąc rekordy frekwencji. W tym wyjątkowym czasie muzyki również nie zabraknie, choć w nieco innej formie.

Zapraszamy na premierę piosenki i teledysku Artystów związanych ze Stołeczną Estradą – Vienia, Pereła i Dagadany. Kawałek „List do…”, to wpadający w ucho utwór, który nie jest tylko letnim, słonecznym hitem, ale niosącym ważne przesłanie manifestem. Utwór opowiada o uczuciach i stanach emocjonalnych, które pojawiły się u większości z nas podczas pandemii. Samotność, odizolowanie, klaustrofobia, tęsknota. Powracające pytania, czy świat wróci do poprzedniego kształtu, czy będziemy mogli się znowu spotykać, co przyniesie przyszłość…

Utworowi towarzyszy klimatyczny teledysk, do którego zdjęcia (autorstwa Wolfmotion) kręcone były nad Wisłą i w jej okolicach.

Premiera teledysku – 20 czerwca 2020 r., godz. 19.30
youtube.com/StolecznaEstradaOnline, https://www.facebook.com/WiankiWarszawa

Vienio - polski raper, kiedyś kojarzony tylko z działalnością muzyczną, dziś oprócz pisania tekstów, produkowania muzyki i występowania na scenie, angażuje się w tematy ekologii, reżyseruje klipy, pracuje jako dziennikarz, podróżował po świecie, prowadząc swój własny program „coolturyści“.
Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie hip-hopowej Molesta Ewenement, której był współzałożycielem. Na koncie ma 12 albumów studyjnych, z czego 5 stanowi kolaboracja w grupie Molesta, w tym też czasie dostał nominację do Fryderyków. Następnie, wraz z Pelsonem współtworzył duet. Efektem była trylogia Autentyk. Druga płyta z serii przyniosła raperowi kolejną nominację do Fryderyka. Wydał cztery albumy solowe jako niezależny artysta. Teraz powraca z kolejnym projektem VIENIO/MAGIERA „Twarzova“, promowanym i wydanym przez Wydawnictwo Agora.
W 2011 roku artysta został sklasyfikowany na 19. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.
Jego ostatní album to „Twarzova“ z 2019 r, zawierający 10 utworów, o rzadkiej już dzisiaj poważnej tematyce opakowanej w stylowy rap i dojrzałą produkcję hiphop. Sam atysta twierdzi, że wykonuje ART-HOP, nawiązujący do najlepszych korzeni zza oceanu, takich jak „Tailor the creator“ czy „Run the jewels“.

Dagmara (Daga) Gregorowicz – kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka, dj-ka, producentka.
Absolwentka Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu.
Osobiście fascynuje ją przetwarzanie głosu i wplatanie go w muzykę elektroniczną i ludową. Założycielka polsko-ukraińskiego zespołu world music DAGADANA oraz poznańsko-bydgoskiej formacji DOBRE BO DOBRE. Śpiewa w elektro-folkowym projekcie PROVINZ POSEN.
Współpracowała m.in. przy nagrywaniu płyt z Grabkiem, Tomaszem Gwincińskim, Deus Meus, R.U.T.A., Michałem Kowalonkiem, Olgą Szomańską.
Laureatka Fryderyka w kategorii Folk/ Muzyka Świata. Otrzymała 6 Nominacji do tej nagrody. Koncertowała w 25 krajach.