Warszawa Dzieciom. Warszawski Dzień Energii 2019

Warszawa Dzieciom. Warszawski Dzień Energii 2019

Warszawa Dzieciom – Warszawski Dzień Energii
2 czerwca 2019 r., g.11.00 – 18.00, Multimedialny Park Fontann

W niedzielę 2 czerwca 2019 r. Stołeczna Estrada, Miasto Stołeczne Warszawa i Fundacja Nasza Energia zapraszają najmłodszych warszawiaków do największego w mieście parku pozytywnej energii.

JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA DZIECI?
Warszawski Dzień Dziecka w tym roku zaprosi najmłodszych do świata muzyki i teatru.
Na najmłodszych czekają m.in.: koncert zespołu Bardzo Duży Dom i Teatrem BAJ, który zorganizuje animacje teatralne, dzięki którym dzieci zapoznają się ze specyfiką teatru lalkowego. Uczestnicy dowiedzą się o różnych typach lalek, sposobach ich animacji oraz przyjrzą się, jak w praktyce wygląda praca aktora z lalką. Na stanowisku Teatru BAJ można będzie twórczo spędzić czas kolorując lub malując oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Strefa warsztatowa pozwoli stworzyć m.in. ilustracje i książeczki przestrzenne, mechaniczne zabawki oraz kostiumy. Zaplanowano również warsztaty bębniarskie, taneczne i warsztaty śpiewu.
Nie zabraknie także atrakcji dla amatorów wozów strażackich, policyjnych motocykli czy supernowoczesnych robotów i pokazów chemicznych.
Na najaktywniejsze maluchy o niespożytej energii czekać będą zajęcia sportowe i zabawy na gigantycznych dmuchańcach.
Szczególnie zapraszamy do parku pozytywnej energii, który odbędzie się w ramach Warszawskiego Dnia Energii. Moc konkursów z nagrodami, warsztatów i edukacji ekologicznej poprzez zabawę. Jak z ziemniaka zrobić baterię, a ze starych części komputera – kolczyki? Jak powstaje smog, co to jest kocioł fluidalny, jak magazynować energie słoneczną i czy istnieje już samochód napędzany wodorem?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań już 2 czerwca podczas wydarzenia „Warszawa Dzieciom. Warszawski Dzień Energii”.

Zapraszają: Stołeczna Estrada, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Fundacja Nasza Energia