Wystawa: Wiele Sztuki

Wystawa: Wiele Sztuki

0:00 / 0:00

DARIUSZ PALA

Pelicans

2007, olej na drewnianych deskach, 180 x 155

MICHALINA CZURAKOWSKA

Baulevard

2019, akryl na płótnie, 135 x 180

RENATA KLUCZYŃSKA

List do Ciebie

2020, akryl na płótnie, 150 x 100

KAROL LEWALSKI

Krewetkarium

2016, linoryt, 140 x 90

ANNA STAWOWCZYK

Przenikanie 8

2017, olej na płótnie, 140 x 100

ANNA STAWOWCZYK

W poszukiwaniu energii

2017, olej na płótnie, 100 x 81

ANNA STAWOWCZYK

Dzień i noc

2019, olej na płótnie, 140 x 100

ANNA STAWOWCZYK

Dziwny jest ten świat

2020, olej na płótnie, 140 x 100

ANNA STAWOWCZYK

Kumulacja

2020, olej na płótnie i elementy plastikowe w płótnie, 140x100

ANNA STAWOWCZYK

Przepraszam, którędy do morza? Plaża 2020

2020, olej na płótnie i elementy plastikowe, 50 x 70

ANNA STAWOWCZYK

Przyciąganie

2020, olej na płótnie, 170 x 110

Pawilon artystyczny Fontanna to miejsce stworzone przez Stołeczną Estradę, warszawską instytucję kultury, w samym sercu Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu. Ta wyjątkowa galeria powstała z myślą o wspieraniu młodych artystów i prezentowaniu ich dorobku, a także spotkaniach, warsztatach i innych wydarzeniach inspirowanych działalnością stołecznych twórców. Na cyklicznych wystawach w pawilonie artystycznym Fontanna prezentowane są obrazy zarówno studentów, jak i absolwentów oraz profesorów uczelni artystycznych w różnorodnych formatach i technikach. Kontynuując ideę sztuki dostępnej w przestrzeni miejskiej prezentujemy na ogrodzeniu siedziby naszej instytucji wybrane prace artystów, które gościły lub aktualnie goszczą w pawilonie artystycznym Fontanna.

Anna Stawowczyk - autorka aktualnej wystawy w pawilonie artystycznym „Fontanna”, absolwentka Wydziału Malarstwa na Warszawskiej ASP. Inspiruje ją codzienność oraz współczesny świat wraz z wszystkimi procesami, które w nim zachodzą i które mają wpływ na człowieka, kulturę i planetę. Jej twórczość to pewien rodzaj buntu i niezgody na niszczenie świata oraz sposób na osiągnięcie równowagi w dzisiejszym rozpędzonym świecie. Symbol kuli, który pojawia się w jej obrazach jest synonimem jedności i wyrazem absolutu, a jednocześnie odniesieniem do naszej planety.

Renata Kluczyńska - absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz na ASP w Warszawie. Jest wielbicielką wszelkich form projektowania, a strukturę i kompozycję łączy z pewną formą minimalizmu otrzymując doskonałe efekty. Prócz architektury spełnia się w malarstwie, a jej dążenie do prostych i czystych form geometrycznych jest widoczne w pociągnięciach pędzla na płótnie.

Dariusz Pala - absolwent Wydziału Grafiki na Krakowskiej ASP. Doktorat obronił na Warszawskiej ASP. Tworzył w Stanach Zjednoczonych, a od 2010 roku w Polsce. Maluje kompozycje figuralne, martwe natury, abstrakcje, a także tworzy formy przestrzenne z drewna, pleksi i metalu. Cechą rozpoznawczą jego sztuki są mocne kontrastowe kolory, najczęściej trzy podstawowe, na których zbudował charakterystyczną estetykę swoich obrazów.

Karol Lewalski - absolwent Wydziału Grafiki na Gdańskiej ASP, obecnie związany z uczelnią jako wykładowca akademicki. Bezgranicznie oddany sztuce linorytu, co zaowocowało licznymi nagrodami w kraju i za granicą. Jego zainteresowania i działalność twórcza skupiają się głównie na problematyce ewolucji widzenia oraz transkrypcji emocji na obrazach.

Michalina Czurakowska - absolwentka Wydziału Grafiki Krakowskiej ASP oraz Wydziału Malarstwa Warszawskiej ASP. Jej sztuka opowiada pewną historię, inspiracje czerpie ze snu i książek, a przede wszystkim z tego, co nas otacza. Świat na obrazach Michaliny jest magiczny, pełen przepychu, ale i refleksji. Na jednym płótnie można odnaleźć wiele wątków i dać się wciągnąć w jej opowieść.

Kuratorem wystawy jest Ela Kraszewska, właścicielka Galerii Wiele Sztuki, której celem jest promocja polskiej sztuki oraz przybliżenie sylwetek wybitnych artystów.