Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Dancing Queen

maj - wrzesień 2024

Inauguracyjne pokazy „Dancing Queen” 1 – 4 maja w Multimedialnym Parku Fontann.

1 maja rozpoczynamy nowe pokazy w Multimedialnym Parku Fontann. Po ubiegłorocznym, wyjątkowym sezonie z bohaterami filmów Disneya, w tym roku fontanny zatańczą w rytm przebojów legendarnej grupy ABBA.

Nieopodal Bulwarów Wiślanych, u podnóża Starego Miasta, Stołeczna Estrada co roku przygotowuje nowe pokazy świetlno-dźwiękowe. Warszawskie fontanny od lat przyciągają setki tysięcy widzów, opowiadając magiczne historie i miejskie legendy. Spektakularne połączenie wody, obrazu, muzyki i świateł tworzy niezwykłe wieczorne widowisko, którego nie można przegapić. Pokazy na stałe wpisały się w kulturalny krajobraz Warszawy, stając się jedną z najpopularniejszych atrakcji dla mieszkanek, mieszkańców, a także turystów z Polski i zza granicy.

Tegoroczny pokaz, zatytułowany „Dancing Queen”, przeniesie widzów do 1976 roku, kiedy Warszawę odwiedził słynny zespół ABBA. Szwedzka grupa przyleciała do Polski w przededniu wydania płyty „Arrival”, aby nagrać koncert dla Studio 2, niezwykle popularnego programu polskiej telewizji. Nowe widowisko w Multimedialnym Parku Fontann przypomni o tym historycznym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że pokaz zachwyci widzów poprzez efektowne projekcje laserowe i taniec fontann w rytm przebojów, które porywają do tańca kolejne pokolenia słuchaczy.

Nasze fontanny mają niezwykłą moc. Nie tylko zachwycają kolorowym, wodnym pokazem ale też opowiadają historie związane z Warszawą. Prezentowaliśmy już niemal wszystkie warszawskie legendy, a teraz opowiemy historię, która wydarzyła się 50 lat temu. W 1976 roku do Warszawy zawitał słynny zespół ABBA by zarejestrować w studiu Telewizji Polskiej swój wyjątkowy koncert. Przeniesiemy się więc do lat siedemdziesiątych, do świata dyskotek i prywatek, na których królowały hity ikony muzyki pop, zespołu ABBA. To pokaz, który łączy pokolenia, bo każda generacja odkrywa ABBĘ na nowo – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Pokazy Fontann są współfinansowane ze środków Miasta st. Warszawy

HARMONOGRAM POKAZÓW W MULTIMEDIALNYM PARKU FONTANN

Pokazy inauguracyjne:

  • 1-4 maja godz. 21:30

Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann (w każdy piątek i sobotę):

  • maj /czerwiec / lipiec – godz. 21:30;
  • sierpień – godz.  21:00;
  • wrzesień – godz. 20:30.

PARTNERZY: Universal Music Polska, Wodociągi Warszawskie, Lotto, Dove, Radio Eska, Nasze Miasto

Wstęp na pokazy w Multimedialnym Parku Fontann jest bezpłatny.

DOSTĘPNOŚĆ

W trakcie pierwszego pokazu inauguracyjnego (1 maja) na terenie Multimedialnego Parku Fontann zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osoby niedosłyszące będą miały zapewnioną pętle indukcyjną.

Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content