Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

PIKNIK EUROPEJSKI

1 maja 2023

Piknik Europejski – atrakcje dla całej rodziny na Krakowskim Przedmieściu już 1 maja, g.12.00-18.00

Majówkę w Warszawie rozpocznie rodzinny Piknik Europejski na Krakowskim Przedmieściu. Wspólne świętowanie jubileuszu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej umilą artyści z różnych zakątków Europy – zespoły muzyczne, tancerze i teatry. Będzie również okazja do skosztowania europejskich przysmaków. Zapraszamy do celebrowania 19. Rocznicy w UE!

Piknik Europejski to doskonała okazja, aby poznać kulturę i sztukę krajów wspólnoty europejskiej.

Na międzynarodowej muzycznej scenie wystąpią m.in.: Orkiestra Mykanów, warszawska grupa Brass Federacjawłasnymi kompozycjami oraz światowymi i polskimi hitami; zespół Los Duendes łączący wpływy tradycji flamenco z szeroko pojętym world music, rockiem i latino. Shannon to z kolei mieszanka celtyckiej żywiołowości oraz brzmień z różnych zakątków świata. Tyrolia Band w repertuarze ma nie tylko melodie austriackie, ale również bawarskie, szwajcarskie, włoskie czy słoweńskie.

Podczas pikniku grupa wokalno-instrumentalna Mythos przypomni największe greckie przeboje:taniec Greka Zorby, czyli „Sirtaki” i „Hasaposerwiko”.

Nie zabraknie też tak lubianej przez wszystkich piosenki francuskiej – wokalista Chris Schittulli razem z Wiesławem Prządką, jednym z najwybitniejszych polskich bandoneonistów, przeniosą słuchaczy nad Sekwanę.

Włoch Roberto Ruggeri, zaśpiewa największe szlagiery słonecznej Italii, jak „Volare” czy „Arrivederci Roma”. Program urozmaici także znana z The Voice of Poland Marta Burdynowicz.

Na naszej miniestradzie przed hotelem Bristol pojawi się Warszawski Chór Chłopięcy. Gospodarzem międzynarodowej sceny będzie Conrado Moreno – lubiany prezenter, dziennikarz oraz osobowość telewizyjna.

Miłośnikom tańca polecamy występ formacji Ritmo Bloco – otwartej szkoły i grupy samby batucada. Z kolei uczniowie Szkoły Musicalowej B&B zaproszą na warsztaty „Roztańczona Europa”, podczas których nauczą podstaw polki, mazura, paso doble, zorby i wielu innych.

W trakcie wydarzenia, na całej długości Krakowskiego Przedmieścia spotkamy również teatry uliczne i pełne atrakcji stoiska spółek miejskich: Wodociągów WarszawskichTramwajówSzybkiej Kolei MiejskiejMetraMiejskich Zakładów Autobusowych.

MZA zaprosi na wycieczkę zabytkową Somuą śladami unijnych inwestycji w stolicy. Podwójne vouchery na przejazd (dla pierwszych 40 osób) będzie można zdobyć w konkursie opublikowanym na FB Miejskich Zakładów Autobusowych 24 kwietnia.

Krakowskie Przedmieście zostanie też areną dla teatralnej parady „Zmysły”. Zaskakujący pomysłowością spektakl z pewnością wciągnie do zabawy dzieci i dorosłych.

A co ze zmysłem smaku? O to zadba strefa kulinarna, która zaserwuje uczestnikom Pikniku darmowy wybór europejskich dań do degustacji.

Na terenie Pikniku stanie też Miasteczko Zdrowia. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach mikroskopowych i zajęciach z fantomem z pobierania krwi. Dorośli będą mogli dokonać pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy i nauczyć się, jak dokonać samobadania piersi.

Na miejscu będzie dermatolog, rehabilitant i dietetyk zaopatrzony w wagę analizującą skład ciała.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Wstęp wolny.

Piknik Europejski finansowany jest ze środków miasta st. Warszawy

Partnerzy: Wodociągi WarszawskieTramwaje WarszawskieSzybka Kolej MiejskaMiejskie Zakłady AutobusoweMetro WarszawskieWarexpo

Patronat medialny: Radio Eska

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content