Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Witaj Lato na Bielanach 2024 

Już w sobotę, 8 czerwca na terenie rekreacyjnym przy stacji metra Słodowiec odbędzie się „Witaj Lato na Bielanach”. Najpierw zapraszamy mieszkańców na piknik, a następnie na koncerty. Wystąpią Orkiestra Dorosłych Dzieci i Zakopower. Imprezę zakończy silent disco. 

„Witaj Lato na Bielanach” rozpocznie się piknikiem rodzinnym o godz. 15:00. Na uczestników będą czekały gry, zabawy i warsztaty edukacyjne. Wśród atrakcji nie zabraknie również piknikowych klasyków takich jak dmuchańce, malowanie buziek i tatuaży, animacji dla dzieci, warsztatów budowania z klocków czy występów iluzjonisty. Na spragnionych i głodnych czekać będzie strefa gastronomiczna.

W tym roku jako pierwsza na scenie pojawi się Orkiestra Dorosłych Dzieci. To zespół nazywany supergrupą, ponieważ w jego skład wchodzą znakomici muzycy z najbardziej rozpoznawalnych polskich kapel rockowych i metalowych. Wśród nich są m.in. Grzegorz Kupczyk (Turbo, CETI), Maciej „Ślimak” Starosta (Acid Drinkers, Flapjack, SIQ) oraz Piotr Łukaszewski i Kuba Płucisz (obaj występowali razem w IRA), który zainicjował wspólne granie. Stało się to z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Orkiestra Dorosłych Dzieci to nie tylko rockowa supergrupa. To prawdziwa przyjaźń i zabawa, którą świetnie w muzyce słychać” – podkreślają artyści. Razem wykonują znane chyba każdemu przeboje rodzimego rockowego grania, choćby „Mój dom”, „Oprócz (błękitnego nieba)”, „Prywatka” czy wylansowane przez Turbo „Dorosłe dzieci”, od którego tytułu przybrali nazwę. Te piosenki pośród wielu innych powinniśmy usłyszeć na „Witaj Lato…” – początek koncertu o godz. 19:00. Gościnnie wraz z Orkiestrą Dorosłych Dzieci wystąpi Tatiana Okupnik

Następnie, o godz. 20:30, swój występ rozpocznie Zakopower. To zespół założony blisko 20 lat temu przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Wykonuje muzykę folkową ze sporą naleciałością rocka i elementami jazzu. Na swoim koncie ma już osiem albumów i wiele hitów.

Imprezę zakończy Silent Disco, zaplanowane w godz. 21:00 – 23:00. Chętni będą mogli tańczyć ze słuchawkami na uszach w rytm utworów klubowych w specjalnej strefie nieopodal głównej sceny.

Teren rekreacyjny przy stacji metra Słodowiec.

Wstęp wolny.

Zapewniamy dostępność – pętlę indukcyjną oraz zwyżkę dla osób poruszających się na wózkach.

Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Bielany m.st. WarszawyStołeczna EstradaBielański Ośrodek KulturyBiblioteka Publiczna im. Stanisława StaszicaCentrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany

Partnerzy: Dom DevelopmentByśArcelorMittal Huta WarszawaHula-Kula – Rozrywkowe Centrum MiastaAeroklub WarszawskiPałac Saski, PKO Bank Polski

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content