Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Koncerty chopinowskie - 2018

maj - wrzesień

Jak co roku w każdą niedzielę od maja do września Łazienki Królewskie będą rozbrzmiewać muzyką Fryderyka Chopina. 13 maja o godz. 12:00 rozpocznie się 59. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich, który zainauguruje występ Ingolfa Wundera, zdobywcy II nagrody  16. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 r. Koncertu inauguracyjnego będzie można również posłuchać online.

Wielcy wirtuozi i młode talenty

Koncerty Chopinowskie są jednym z wydarzeń muzycznych o najdłuższej tradycji, którą łączą ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych. Organizatorzy zapraszają do współpracy zarówno największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających dopiero swoją karierę. To właśnie występom wybitnych pianistów oraz czarującej scenerii Łazienek Królewskich Koncerty Chopinowskie zawdzięczają miano kulturalnej  wizytówki Stolicy.

Nowy sezon 13 maja o godzinie 12:00 otworzy koncert inauguracyjny Ingolfa Wundera. Ten niezwykle utalentowany pianista rozpoczął swoją przygodę z muzyką w wieku czterech lat – nie od gry na fortepianie, lecz na skrzypcach. Dopiero w wieku 14 lat zmienił instrument na fortepian, a już kilka miesięcy później wygrał swój pierwszy konkurs. W 2008 roku rozpoczął pracę z Adamem Harasiewiczem, laureatem I nagrody na 5. Konkursie Chopinowskim w Warszawie, a w 2010 roku sam został laureatem II miejsca na 16. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W maju pod pomnikiem Chopina pianista wykona Nokturny z opusu 9., Poloneza-Fantazję oraz Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur. Dla tych, którym nie uda się wysłuchać koncertu Ingolfa Wundera na żywo, organizatorzy przygotowali transmisję online.

Tego samego dnia o godzinie 16:00 wystąpi Radosław Sobczak, laureat licznych konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Pianista z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą, m.in. w 2002 roku zagrał siedem recitali w Chinach na zaproszenie Shanghai Concert Hall. Jest również pierwszym polskim pianistą, który wystąpił w Maskacie (Oman) na zaproszenie Ambasady Polskiej w Rijadzie – jego koncert odbył się w hotelu Crowne Plaza w 2010 roku.

Koncerty pod gołym niebem i na wyciągnięcie ręki

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich na stałe wpisały się w kulturalną mapę Stolicy, łącząc piękno muzyki Chopina z sielankową atmosferą różanego ogrodu. Warszawiacy jak co roku będą mogli na łonie natury rozkoszować się brzmieniem ponadczasowych melodii polskiego kompozytora w wirtuozowskich interpretacjach. Ten niepowtarzalny klimat warszawskich koncertów na długo zapada w pamięć i serca słuchaczy, którzy chętnie powracają do Łazienek Królewskich na niedzielne recitale.

Śladem ubiegłego roku wybrane koncerty będą dostępne również dla tych melomanów, którym nie uda się dotrzeć w niedzielę pod pomnik kompozytora. Raz w miesiącu miłośnicy muzyki Chopina z całego świata będą mogli uczestniczyć w warszawskich koncertach za pośrednictwem transmisji online. Szczegółowe informacje na temat streamingów będą na bieżąco podawane na Facebooku Koncertów Chopinowskich www.facebook.com/koncertychopinowskie oraz na profilu Stołecznej Estrady www.facebook.com/StolecznaEstrada.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Organizatorzy: Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Partnerzy: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, LOTTO, Lotnisko Chopina w Warszawie

Sponsor: innogy Polska, sprzedawca energii dla warszawiaków; Chodzeń – dealer samochodów Toyota, Lexus, Maserati

Patroni medialni: RMF Classic, Pani, Co Jest Grane, Naszemiasto.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content