Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Koncerty chopinowskie - 2020

maj - wrzesień

Wyjątkowy, odbywający się w internecie, 61. sezon koncertów potrwa do końca września. Muzykę wielkiego kompozytora usłyszeć można również z głośników rozstawionych w głównych miejscach królewskiego parku co niedzielę o 12.00.

Wrześniowe recitale pianistów zarejestrowane zostały w bogato zdobionych orientalnych wnętrzach Sali Salomona w Pałacu na Wyspie, wyróżniających się niesamowitą akustyką.

 Początkowo zaplanowane symboliczne 8 koncertów chopinowskich przerodziło się w pełnoprawny cykl, który potrwa tradycyjnie do końca września. Nieustannie cieszą nas ciepłe reakcje publiczności z całego świata, zarówno w komentarzach na Facebooku jak i Youtubie. Paradoksalnie, dzięki zmienionej formule, koncerty dotarły nie tylko do wiernych fanów, lecz zyskały również nowych odbiorców. Wiele osób nie miało do tej pory możliwości wysłuchania na żywo łazienkowskich interpretacji Chopina. Dodatkowo umożliwiliśmy odkrycie pięknych wnętrz Łazienek Królewskich szerokiej publiczności. – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Wszystkie koncerty dostępne są bezpłatnie.

Cykl koncertowy finansowany jest ze środków Miasta st. Warszawy.

Organizatorzy: Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie

Partnerzy: KAWAI, Sharaton Grand WarsawZespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie

Patron medialny: RMF Classic

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2020

20 Videos

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content