Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Multimedialny Park Fontann prezentuje: warszawskie legendy online – Stołeczna Estrada umila czas oczekiwania na powrót pokazów na Podzamczu.

Do tej pory tłumy warszawiaków i turystów gromadziły się na Podzamczu aby po zmroku obejrzeć na ekranie wodnym spektakularne połączenie obrazu, wody, muzyki i świateł. Niezwykłe widowisko, na długo zapadało w pamięć, a nowy sezon wyczekiwany był z niecierpliwością. W tym roku spotkanie przy fontannach nie było możliwe. Na widzów czekała jednak wyjątkowa niespodzianka.

Tradycyjnie od lat inspiracją dla pokazów multimedialnych na warszawskim Podzamczu były warszawskie legendy. I w tym roku postanowiliśmy przypomnieć te niezwykłe opowieści, ale ubrać je w nowe szaty – niezwykłe historie czytane są przez znanych i lubianych aktorów. W narratora pierwszej z nich wcieliła się Joanna Koroniewska, a przed nami jeszcze m.in. Dorota Stalińska, Zbigniew Zamachowski i Adam Bauman – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

Tekstom towarzyszą animacje, a także archiwalne filmy ze zrealizowanych spektakli. Pierwszą legendą z cyklu była historia o Warsie i Sawie – mitycznych założycielach Stolicy, która niesie uniwersalne przesłania, jakże potrzebne w dzisiejszych czasach. Opowiada o sile miłości oraz pokazuje, że dobro zawsze zwycięża. O czym będą kolejne historie? To wkrótce zostanie ujawnione.

Warszawskie legendy online odniosły natychmiastowy sukces. Tylko w pierwszych 15 godzinach film został wyświetlony prawie 20 000 razy (tylko na Facebooku), a jego zasięg wyniósł niemal 50 000 i zdobył prawie 400 reakcji oraz 60 udostępnień (w tym przez wiele placówek dydaktycznch). Zebrał również mnóstwo pozytywnych komentarzy.

Organizator: Stołeczna Estrada

Partner pokazów w Multimedialnym Parku Fontann: LOTTO www.lotto.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content