Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Złota Kaczka

1 maja 2022

Powrót pokazów do Multimedialnego Parku Fontann

Po dwuletniej przerwie multimedialne show wraca na Podzamcze. W tegorocznej odsłonie pokazu – „Złota kaczka”. Świetlnej historii o tym, co w życiu najważniejsze, będzie towarzyszyć muzyka Kory i zespołu Maanam.

Na  inauguracyjne spektakle  zapraszamy 1, 2 i 3 maja o godz. 21.30.

 Od kilku lat inspiracją pokazów multimedialnych są warszawskie legendy. Po opowieściach o syrenach, Księciu Niedźwiedziu, Warsie i Sawie, przyszedł czas na opowieść o Złotej Kaczce. To już ostatnia legenda, wybrana przez warszawiaków w internetowej ankiecie. Wzruszająca historia ubogiego piekarczyka, który po chwilowym zachłyśnięciu się darowanym bogactwem wybiera uczciwą pracę i miłość, zadziwia aktualnością.
Zmagania bohatera doskonale ilustrują piosenki zespołu Maanam. Usłyszymy wielkie przeboje, m.in. „Wyjątkowo zimny maj”, „Cykady na Cykladach” i „Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech”.    

 Pokazy fontann są jedną z ulubionych atrakcji warszawiaków. Widownia poprzednich spektakli gromadziła nawet milion osób w sezonie . W czasie niespodziewanej  przymusowej dwuletniej przerwy nieustannie pytano nas o powrót  pokazów. Długo wyczekiwany wydarzenie musiało być  zaskakujące i niezwykłe. Tak zmotywowani, sięgnęliśmy po nowe efekty i wyjątkową oprawę muzyczną   złożoną z przepięknych piosenek Kory które znakomicie  uzupełnią to wielkie multimedialne  widowisko – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która od lat jest organizatorem wydarzenia.

 Pokazy fontann to niejedyna atrakcja, na którą zapraszamy 1 maja. Przed inauguracją sezonu, o g. 15.00, odbędzie się rodzinny piknik z okazji 18. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 DOSTĘPNOŚĆ

1 maja na terenie Multimedialnego Parku Fontann zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla osób na wózkach inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

 Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann, tytuł: „Złota Kaczka”
Scenariusz: Andrzej Matusiak
Reżyseria: Paweł Piotr Przybył
Animacje: Bas Verstraelen, Paweł Piotr Przybył
Kompozycje: Kora i Maanam, Tomasz Filipczak
Ścieżka dźwiękowa: Dariusz Leonowicz
Produkcja: Stołeczna Estrada

 Organizatorem pokazów w Multimedialnym Parku Fontann jest Stołeczna Estrada.

Sponsorzy: Lotto, MZA

Patronat medialny: Eska Rock

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content