Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Festiwal Skrzyżowanie Kultur 2009

13-19 września

Propozycje artystyczne tegorocznej edycji, to „powrót do korzeni”. Głównym elementem tegorocznego programu będzie zatem muzyka, która jak do tej pory przyciągała największą publiczność, to ona również niesie ze sobą największe emocje.

W tym roku postanowiono zaprosić gwiazdy World Music nie bojące się eksperymentować z muzyką popularną. Co ważne, większość zaproszonych artystów zawita w Polsce po raz pierwszy.

Organizatorzy chcą również zaskoczyć widzów i krytyków multikulturowymi projektami, na których zagrają wspólnie polscy i zagraniczni wykonawcy. To nowość tegorocznej edycji, w pełni oddająca idee festiwalu „skrzyżowania kultur”.

Na Festiwal zaproszono największe gwiazdy World Music, jakich jeszcze nie zgromadził żaden polski festiwal. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki temu, Festiwal przyciągnie, oprócz dotychczasowych wiernych słuchaczy, również nową publiczność.

Program tegorocznej edycji jest bardzo zróżnicowany stylistycznie, od artystów „elektrycznych” do czysto „akustycznych” poprzez  muzyków reprezentujących gatunki pośrednie. Zaproszeni zostali artyści znani nawet wśród publiczności słuchającej muzyki pop , a także wykonawcy „korzenni” (Master sof Joujouka) oraz muzycy akademiccy (V.M.Bhatt). Podkreślić należy, że są to artyści z tzw. najwyższej półki , światowe gwiazdy, jakich żaden festiwal jeszcze w Polsce dotychczas nie zgromadził.

Kolejną nowością tegorocznej edycji jest sprofilowanie każdego dnia Festiwalu, przyporządkowanie go jednemu projektowi muzycznemu, m.in.: etno-rapowemu, multietnicznemu, lusofonicznemu.

Każdy z zaproszonych na tegoroczną edycje artystów zasługuje na status gwiazdy.

Dzięki naszemu Festiwalowi po raz pierwszy wystąpią w Warszawie między innymi : Sister Fa, Vishva Mohan Bhatt, Orishas, Marcio Farach, czy Tcheka.

Kolejną , niezwykle wartościową i popularną propozycją naszego festiwalu są warsztaty muzyczne. W tym roku zapraszamy na spotkanie z mistrzami w klasach: tańca ,wokalu (śpiewy bałkańskie),muzyki (greckiej, perskiej i bałkańskiej), improwizacji rytmicznej (na bazie rytmów indyjskich), improwizacji melodycznej  (tworzenie pieśni i „dzikich tańców” prasłowiańskich).

Zapisy rozpoczną się w połowie czerwca.

WFSK trwać będzie 7 dni, w tym roku zrezygnowano z modułu teatralnego, paneli literackich oraz pokazów filmowych.

Organizatorzy zapewniają, że mimo wprowadzonych zmian m Festiwal nie straci na jakości, a wprost przeciwnie, jego poziom artystyczny jest coraz wyższy.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content