Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Wianki nad Wisłą - 2023

24 czerwca

Powitanie lata na Podzamczu – Wianki nad Wisłą 2023

24 czerwca na warszawskim Podzamczu odbędą się Wianki nad Wisłą. Na warszawiaków czekają całodzienne atrakcje, nawiązujące do tradycji i obrzędów Nocy Kupały.
W programie rodzinny piknik świętojański, rekonstrukcja wioski słowiańskiej i flisackiej, warsztaty wicia wianków, a wieczorem – koncerty. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert „KORA. Przyszłam na świat po to”, będący hołdem dla twórczości legendy polskiej muzyki – Kory Jackowskiej.

Obchody tegorocznych Wianków nad Wisłą rozpoczną się piknikowymi atrakcjami dla całej rodziny. W ostatnią sobotę czerwca odkryjemy tajemnice dawnych Słowian – w zrekonstruowanej wiosce naszych przodków będzie można odwiedzić warsztat tkacki, garncarski i spróbować pradawnej kuchni. Miłośnikom historii do gustu z pewnością przypadnie także osada flisacka.

Ponadto, na terenie imprezy znajdą się różnorodne strefy tematyczne, takie jak Eko Wianki, w której będzie można dowiedzieć się więcej o zrównoważonym stylu życia i ekologii, czy strefa warsztatowa, gdzie będzie można puścić wodze fantazji i upleść kolorowe, pachnące nakrycie głowy. Nie zabraknie również strefy kulinarnej z przysmakami  z Mazowsza, by podelektować się lokalnymi smakami i tradycyjnymi potrawami.
Na scenie wystąpią  Felivers, Smolasty i Dawid Kwiatkowski.
A zwieńczeniem wydarzenia będzie wyjątkowy, emitowany na żywo na antenie TVN, koncert
poświęcony twórczości  niezapomnianej legendy polskiej muzyki rozrywkowej, liderce zespołu Manaam – Korze Jackowskiej. Podczas wydarzenia pod hasłem „KORA. Przyszłam na świat po to” swoje interpretacje największych przebojów Artystki zaprezentują: Ralph Kamiński, exMaanam, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Muniek Staszczyk, Bovska, Organek, Natalia Przybysz, Ania Karwan, Maciej Musiałowski, Karolina Lizer & Zee Krayski.

 – Tegoroczne Wianki nad Wisłą to jak zwykle wydarzenie, które organizujemy z miłości do Warszawy. W tym roku finałowy koncert przebiegnie pod hasłem: „KORA. Przyszłam na świat po to”. To nasz hołd dla wielkiej artystki i jej miłości do muzyki. Dla walecznej, niezwykłej i silnej kobiety. Poezją Kory rozpocznijcie z nami lato w stolicy przeboje Maanamu znamy przecież wszyscy – mówi Aldona Machnowska-Góra, Zastępczyni Prezydenta miasta st. Warszawy.

Podczas Wianków nad Wisłą zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami – wyposażona w podest dla osób na wózkach inwalidzkich i pętlę indukcyjną słabo- i niesłyszących.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Wianki nad Wisłą są finansowane ze środków Miasta st. Warszawy

Organizatorzy: Stołeczna Estrada

PartnerzyWodociągi Warszawskie, Warszawska Kranówka, Festival GroupTyskieTVN Warner Bros. Discovery, Samorząd Województwa Mazowieckiego

HARMONOGRAM:

od g. 12.00: świętojański piknik rodzinny;

od g. 19.15 koncerty: Karolina Lizer, Felivers, Smolasty, Dawid Kwiatkowski;

od g. 22.00: Koncert „KORA. Przyszłam na świat po to”

Transmisja koncertu „KORA. Przyszłam na świat po to” już w sobotę, 24 czerwca, w TVN o godzinie 22:00.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content