Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Wiele Sztuki

Pawilon artystyczny Fontanna to miejsce stworzone przez Stołeczną Estradę, warszawską instytucję kultury, w samym sercu Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu. Ta wyjątkowa galeria powstała z myślą o wspieraniu młodych artystów i prezentowaniu ich dorobku, a także spotkaniach, warsztatach i innych wydarzeniach inspirowanych działalnością stołecznych twórców. Na cyklicznych wystawach w pawilonie artystycznym Fontanna prezentowane są obrazy zarówno studentów, jak i absolwentów oraz profesorów uczelni artystycznych w różnorodnych formatach i technikach. Kontynuując ideę sztuki dostępnej w przestrzeni miejskiej prezentujemy na ogrodzeniu siedziby naszej instytucji wybrane prace artystów, które gościły lub aktualnie goszczą w pawilonie artystycznym Fontanna.

Anna Stawowczyk – autorka aktualnej wystawy w pawilonie artystycznym „Fontanna”, absolwentka Wydziału Malarstwa na Warszawskiej ASP. Inspiruje ją codzienność oraz współczesny świat wraz z wszystkimi procesami, które w nim zachodzą i które mają wpływ na człowieka, kulturę i planetę. Jej twórczość to pewien rodzaj buntu i niezgody na niszczenie świata oraz sposób na osiągnięcie równowagi w dzisiejszym rozpędzonym świecie. Symbol kuli, który pojawia się w jej obrazach jest synonimem jedności i wyrazem absolutu, a jednocześnie odniesieniem do naszej planety.

Renata Kluczyńska – absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz na ASP w Warszawie. Jest wielbicielką wszelkich form projektowania, a strukturę i kompozycję łączy z pewną formą minimalizmu otrzymując doskonałe efekty. Prócz architektury spełnia się w malarstwie, a jej dążenie do prostych i czystych form geometrycznych jest widoczne w pociągnięciach pędzla na płótnie.

Dariusz Pala – absolwent Wydziału Grafiki na Krakowskiej ASP. Doktorat obronił na Warszawskiej ASP. Tworzył w Stanach Zjednoczonych, a od 2010 roku w Polsce. Maluje kompozycje figuralne, martwe natury, abstrakcje, a także tworzy formy przestrzenne z drewna, pleksi i metalu. Cechą rozpoznawczą jego sztuki są mocne kontrastowe kolory, najczęściej trzy podstawowe, na których zbudował charakterystyczną estetykę swoich obrazów.

Karol Lewalski – absolwent Wydziału Grafiki na Gdańskiej ASP, obecnie związany z uczelnią jako wykładowca akademicki. Bezgranicznie oddany sztuce linorytu, co zaowocowało licznymi nagrodami w kraju i za granicą. Jego zainteresowania i działalność twórcza skupiają się głównie na problematyce ewolucji widzenia oraz transkrypcji emocji na obrazach.

Michalina Czurakowska – absolwentka Wydziału Grafiki Krakowskiej ASP oraz Wydziału Malarstwa Warszawskiej ASP. Jej sztuka opowiada pewną historię, inspiracje czerpie ze snu i książek, a przede wszystkim z tego, co nas otacza. Świat na obrazach Michaliny jest magiczny, pełen przepychu, ale i refleksji. Na jednym płótnie można odnaleźć wiele wątków i dać się wciągnąć w jej opowieść.

Kuratorem wystawy jest Ela Kraszewska, właścicielka Galerii Wiele Sztuki, której celem jest promocja polskiej sztuki oraz przybliżenie sylwetek wybitnych artystów.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content