Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Stołeczna Estrada

Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbywa się od 2005 roku. Jest to prezentacja najciekawszych zjawisk z zakresu muzyki i kultury świata, a zarazem jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce i w naszej części Europy. Był on wielokrotnie uznawany przez brytyjski Songlines Magazine za jeden z 25 najlepszych festiwali muzyki świata. Na scenie Teatru Dramatycznego spotykają się reprezentanci różnych kontynentów, kultur, pochodzeń etnicznych i stylów muzycznych.

W 2024 roku, w dniach 13 – 15 września odbędzie się jego wyjątkowa, jubileuszowa 20. edycja. Z tej okazji wystąpią artyści z Korei, Wysp Zielonego Przylądka, Algierii, Mali, Angoli czy Włoch, przybliżając zgromadzonej widowni tradycyjną muzykę oraz kulturę ich ojczystych krajów. Wystąpią Oumou Sangaré, Elida Almeida, Bonga, Duk-soo Kim and Ensemble Sinawi a także zespoły LEMMA i Suonno D’Ajere.

Festiwal to nie tylko koncerty, ale także warsztaty, na których można zapoznać się ze sztuką i tradycjami wielu regionów. To jeszcze bliższy, aktywny kontakt z kulturą, być może dotąd nieznaną, która wzbudza naturalną ciekawość i zainteresowanie. Więcej informacji o tegorocznych warsztatach oraz informacje o zapisach podamy bliżej daty tegorocznej edycji Festiwalu. 

Wstęp na warsztaty i panele jest bezpłatny.

Bilety ulgowe przysługują uczniom za okazaniem legitymacji szkolnej, studentom za okazaniem legitymacji oraz osobom powyżej 60 roku życia.

Regulamin wydarzenia

RADA PROGRAMOWA FESTIWALU SKRZYŻOWANIE KULTUR:

Dyrektorka Festiwalu – prof. dr hab. Maria Pomianowska
Maciej Szajkowski
Marta Dobosz 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content