Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Stołeczna Estrada

Koncerty Chopinowskie

Od 1959 roku muzyka klasyczna cieszy publiczność wśród królewskich ogrodów

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich odbywają się od ponad 60 lat (od 1959 roku). Organizowane są przez Stołeczną Estradę, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Muzeum Łazienki Królewskie. W każdą niedzielę od maja do września zgromadzona publiczność może cieszyć się wśród przyrody doskonałymi recitalami znakomitych pianistów z Polski i całego świata. 

Koncerty jak i wejście do Łazienek Królewskich są darmowe. Odbywają się pod pomnikiem Fryderyka Chopina i przyciągają zarówno warszawiaków jak i międzynarodowe grono turystów, którzy chętnie korzystają z okazji, by posłuchać muzyki klasycznej w otoczeniu zawsze pięknych ogrodów. Cykl jest finansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Fakt, że w pobliskim Belwederze Fryderyk Chopin grał swoje pierwsze koncerty, potęguje poczucie uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu. Jak wielkim fenomenem jest tak długa tradycja koncertów plenerowych uświadamiają nam osoby odwiedzające Warszawę po kilkudziesięciu latach nieobecności. Nasi słuchacze zachwycają się nowym obliczem miasta i ze wzruszeniem chłoną niezmienną atmosferę Koncertów.

Stołeczna Estrada

ul. Niemcewicza 4/6

02-027 Warszawa

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content