Logo stołeczna estrada

Stołeczna
Estrada

Koncerty chopinowskie - inauguracja

maj - wrzesień

Muzyka Chopina jak co roku zagości w Łazienkach Królewskich od maja do końca września. Recital inauguracyjny, rozpoczynający 64. sezon Koncertów Chopinowskich, odbędzie się 14 maja o godz. 12:00.

Klasyka pod gołym niebem

Początki jednego z najstarszych wydarzeń muzycznych Stolicy sięgają 1959 roku.
Od ponad 60-ciu lat na plenerowej scenie występują znamienici artyści, bywalcy najważniejszych sal koncertowych świata.

Inauguracja

Nowy sezon 14 maja o godzinie 12:00 otworzy koncert inauguracyjny Phillippe Giusiano. Francuski pianista jest laureatem II nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1995). Po sukcesie konkursowym rozpoczął międzynarodową karierę. Występował m.in. w Austrii, Danii, Japonii, Kanadzie, Maroku, Portugalii, Rumunii, USA, na Litwie i we Włoszech, a w 2021 brał udział w pracach jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tego samego dnia o godzinie 16:00 wystąpi Jakub Kuszlik, Pianista jest laureatem IV Nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz Nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Jest także laureatem II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2016), półfinalistą Konkursu Beethovena w Bonn (2017)
oraz zdobywcą wielu laurów w konkursach pianistycznych.


Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Z repertuarem Chopina w Łazienkach Królewskich wystąpili najznamienitsi polscy i zagraniczni pianiści. W tym roku również nie zabraknie gwiazd muzyki klasycznej. Warto wymienić choćby Kevina Kennera – laureata wielu międzynarodowych konkursów muzycznych i Charlesa Richarda-Hamelina – laureata XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (2015) (II nagroda i nagroda za najlepsze wykonanie sonaty Chopina) czy Martina Garcię Garcię – zdobywcę III nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2021).

– Z wielką radością otwieramy nowy sezon koncertów chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Organizujemy je od ponad 60 lat. Tak długa tradycja to fenomen światowy. Uświadamiają nam to osoby odwiedzające Warszawę po kilkudziesięciu latach nieobecności. Nasi słuchacze zachwycają się nowym obliczem miasta i ze wzruszeniem chłoną niezmienną atmosferę koncertów w otoczeniu zawsze pięknych ogrodów królewskich. Fakt, że w pobliskim Belwederze Fryderyk Chopin grał swoje pierwsze koncerty, potęguje poczucie uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu. Zaproszeni pianiści z Polski i zagranicy gwarantują najwyższy poziom interpretacji muzyki wielkiego kompozytora. Takie koncerty to źródło dobrej energii nie tylko dla Warszawy – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Koncerty dla każdego

Wstęp na niedzielne koncerty chopinowskie jest bezpłatny. Cykl jest finansowany jest ze środków Miasta st. Warszawy.

Organizatorami są:
Stołeczna Estrada
Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, 
Muzeum Łazienki Królewskie
Partnerzy: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie,  KAWAI, Sheraton Grand Hotel.

14 maja

21 maja

28 maja

4 czerwca

11 czerwca

18 czerwca

25 czerwca

2 lipca

9 lipca

16 lipca

23 lipca

30 lipca

6 sierpnia

13 sierpnia

20 sierpnia

27 sierpnia

3 września

10 września

17 września

24 września

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content